Mīļie draugi!
Mēs esam priecīgi iepazīstināt Jūs ar unikālu Latvijas vīnu komplektu. Visi vīni ir 100% dabīgi un ražoti Latvijā.

Lasīt vairāk par vīnu

“...uztverta un pudelēs sapildīta vasara.” Rejs Bredberijs

Mēs piedāvājam jums ekskluzīvu produktu – Latvijas augļu un ogu vīnu kolekciju.

Augļu un ogu vīniem, gluži kā vīnogu vīniem, ir sava neatkārtojama smaržas un garšas buķete.

Vīnus darina no āboliem, plūmēm, rabarberiem, jāņogām, avenēm, smilšērkšķiem un pat pienenēm un ceriņiem. Visi augļi un ogas vīniem tiek vākti ar rokām un ir ekoloģiski tīri produkti. Mūsu kolekcijā ir 100% dabīgi augstas un stabilas kvalitātes vīni.

Tie satur cilvēka veselībai vērtīgus vitamīnus un mikroelementus. Mūsu komplektā ir apvienoti divu vispopulārāko vīna darītavu Latvijā darinātie vīni, kuras jau ir iekarojušas popularitāti dabīgo vīnu cienītāju vidū.

Izbaudiet pēc raksturīpašībām unikālu vīnu daudzveidību ar tik neparastu un interesantu garšu. Vīni īsteniem gardēžiem.Dāvanu komplekts

Mīļie draugi!

Mēs esam priecīgi iepazīstināt Jūs ar unikālu Latvijas vīnu komplektu. Visi vīni ir 100% dabīgi un ražoti Latvijā. Katrai pudelei ir unikāls dizains ar Latvijas nacionālās valūtas attēlu, kas bija apgrozībā līdz 2014. gada janvārim.

Ja Jūs viesojaties mūsu valstī, mūsu vīnu komplekts var kļūt par brīnišķīgu un neaizmirstamu suvenīru Jums un Jūsu draugiem!

Ja Jūs dodaties lietišķā braucienā uz citu valsti - mūsu komplekts var kļūt par dāvanas risinājumu Jūsu biznesa partneriem!

Ja Jūs dzīvojat Latvijā un atceraties mūsu mīļos latus, tad ieprieciniet sevi un savus tuvākos ar šo suvenīru. Kas var būt patīkamāks par malku garda vīna un labām atmiņām...

Papildus informācija par komplektu


- Komplektā ietilpst 6 pudeles ar dažādiem vīniem ar tilpumu 200ml katra.

- Iepakojums ir izgatavots no augstas kvalitātes kartona ar sekojošiem izmēriem 320mm x 250mm x 55mm

- Rokturis izgatavots no dabīga materiāla

- Pudelītes ir novietotas dabīgās vīna skaidās

- Komplektā ietilpst krāsaina brošūra par lata un vīna vēsture

- Etiķetes ar Latvijas nacionālo valūtu ir patentētas Latvijas Patentu valdē (patenta NR D 15518)

Lasīt vairāk par lata vēsturi.

„Vai jums, atrodoties citā valstī, ir nācies apbrīnot, cik skaista ir tās valsts nauda?
Varbūt banknotes izceļas ar īpaši pievilcīgu krāsu gammu vai portretu skaistumu uz tām, vai to kopējo dizainu?
Taču, lai kā tas būtu, tērēt tik skaistu naudu ir īpaši patīkami.”

Dizainers Deivids Standišs, grāmatas „Naudas māksla” autors


1918. gada beigās jaunā Latvijas valsts mantoja šādu monetāro haosu: apgrozībā bija cara rubļi, Kerenska banknotes, Vācijas markas, ostrubļi, ostmarkas ...

1919.gada aprīlī Pagaidu valdība ievieš apgrozībā Latvijas rubli - pirmo Latvijas valsts nacionālo valūtu.

Divdesmito gadu sākumā, gatavojoties monetārai reformai, plašas debates izraisīja jaunās naudas nosaukuma izvēle. Dzejnieks Kārlis Skalbe bija Lata nosaukuma atbalstītāju vidū, kurš ierosināja nosaukt jauno naudu latviešu vārdā, turklāt tādā, kas „izvestu Latvijas valsti pasaulē un kuru cilvēki varētu izrunāt, nelauzot mēli.”

Pirmo reizi Latvijas lats kā Latvijas Republikas nacionālā valūta tika ieviests 1922.
gada 3.augustā. Viens lats tā ieviešanas brīdī tika pielīdzināts 0,2903226 gramiem zelta.
Pirmā Latvijas banknote ar nominālvērtību 10 lati iečaukstējās tās turētāju kabatās 1922. gada 2. novembrī. Tā bija pagaidu banknote – 500 Latvijas rubļu ar uzrakstu „10 lati”.

Kopš 1923. gada apgrozībā tika laistas dažādas vērtības bronzas un niķeļa monētas - santīmi. Tajā pašā gadā cēli ieskanējās sudraba lati. Tās bija 1, 2 un 5 latu monētas.

Pirmās Latvijas monētas tika kaltas Šveicē, tad to kalšana notika Anglijā, bet 1937.gada martā vismazāko monētu kalšanai Rīgā tika atklāta naudas kaltuve. No papīra izgatavoja banknotes 5, 10, 20, 25, 50, 100 un 500 latu vērtībā.

Latvijai zaudējot neatkarību un tiekot iekļautai PSRS sastāvā, kopš 1940.gada 25. novembra paralēli latiem apgrozībā tika ieviesti padomju rubļi. Lata apgrozība tika anulēta 1941. gada 25. martā.


Latvijai atgūstot neatkarību 1990.gadā, tika uzsākta Latvijas kā neatkarīgas valsts monetārās sistēmas atjaunošana. Monetārās reformas pirmais posms bija Latvijas rubļa kā pagaidu maksāšanas līdzekļa ieviešana 1992.gada 7.maijā. Bet naudas reformas galvenais mērķis bija atjaunot latu. Tika veidotas papīra banknotes. To zīmējumus izvēlējās īpaša žūrija konkursa kārtībā. Jaunā koncepcija paredzēja izmantot Latvijas vides un garīgās kultūras simbolus un krāsas. Par atjaunotā lata pirmo banknošu māksliniekiem kļuva Imants Žodžiks un Valdis Ošiņš.


PIECI LATI Piecu latu banknotes priekšpusē (aversā) ir attēlots sens ozols.
Ozols ir viens no vissenākājiem Latvijas simboliem. Šis koks dominē Latvijas ainavās un no tā mizas izgatavo dziednieciskus līdzekļus.
Ozols Latvijā iemieso vīrišķo, bet pagānu laikos ozolu uzskatīja par svētu, un bieži vien ozols pat aizstāja templi.

 

DESMIT LATUDesmit latu banknotes aversā - ainava ar skatu uz Daugavu.
Daugavas upi jau izsenis uzskata par liktenīgo upi, kas ietekmē tautas vēsturi un likteni. Gadsimtu gaitā upe bija iztikas līdzekļu avots un Latvijas transporta artērija.

 

DIVDESMIT LATUUz 20 latu banknotes ir attēlots zemnieku sētas pagalms, kas bija raksturīgs pagājušo gadsimtu latviešu ciemiem.

 

PIECDESMIT LATUUz 50 latu naudaszīmes ir attēlots sens burukuģis.
Tas ilustrē, kas senā Rīga bija viena no ietekmīgākajām Hanzas savienības pilsētām.

 

SIMT LATUUz 100 latu banknotes aversa attēlots Krišjāņa Barona portrets.
Tas bija izcils sabiedriskais darbinieks, rakstnieks, folklorists un latviešu tautas dziesmu – dainu apkopotājs. Akadēmiskais dainu krājums, kas satur 217.996 tautasdziesmu tekstus, ir viens no vismonumentālākajiem darbiem folkloras jomā pasaulē.

 

PIECSIMT LATUTika pieņemts lēmums izvietot uz 500 latu banknotes meitenes attēlu tautas tērpā (kuru sauc Milda). Milda pirmo reizi nonāca uz Latvijas naudas Pirmās republikas laikos, jo viņas attēls rotāja sudraba piecu latu monētas. Šis ir viens no visspilgtākajiem latviešu tautasdziesmu tēliem tautumeita jeb meitene no ļaužu vidus, kas šķiet gaiša, it kā aizplīvurota un izgaismo visu, kas atrodas blakus. Mildas seja simbolizē latviešu tautas brīvību un neatkarību.

 
Vēsturiskā lata atjaunošana notika 1993.gada 5.martā. Tā bija 5 latu banknote, kas tika izgatavota Vācijā. Atjaunotais 1 lats tika mainīts pret 200 Latvijas rubļiem. Banknotes 10, 20, 50 un 100 latu vērtībā apgrozībā nonāca pakāpeniski. Monetārās reformas noslēgums tika atzīmēts ar 500 latu banknotes izlaišanu apgrozībā. Latvijas nauda bija ne tikai visskaistākā, bet arī viena no visvērtīgākajām naudām pasaulē. 1 lats bija vienāds ar aptuveni 1,85 USD. Savukārt, 500 latu banknote ar meitenes attēlu tradicionālā tautas tērpā kļuva par trešo visvērtīgāko naudas zīmi pasaulē pēc 10.000

Singapūras dolāru un 1.000 Šveices franku banknotes.

Partneriem


Mums ir īpašs piedāvājums lietišķiem cilvēkiem. Mūsu komplekts ir jauns un interesants risinājums korporatīvām dāvanām jūsu partneriem un kolēģiem.
Pēc Jūsu vēlmēm mēs varam arī izvietot jūsu logotipu uz etiķetes priekšpuses. Šādai iespējai etiķetes dizainā paredzēta vieta tās izstrādes gaitā.


Get Adobe Flash Player

Please try the above link first. If you still encounter problems after installing the Flash Player, try this one:

Get Adobe Shockwave PlayerSazinieties ar mums, lai iegādātos komplektu.

Vārds *:
E-pasta adrese *:
kontakttālrunis *:
Ziņojums *:
Atjaunot attēlu
Ievadiet капчу: